Leczenie nadpotliwości metodami medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna versus nadmierna potliwość

Wiele osób usilnie walczy ze wstydliwym problemem, jakim jest nadmierne wydalanie potu przez gruczoły łojowe skóry. Jednak nie każdemu pomaga codzienne stosowanie dezodorantów czy antyperspirantów, z pomocą może przyjść wtedy medycyna estetyczna Ciechanów. Kosmetyki dostępne na rynku jedynie hamują wydzielanie nieprzyjemnej substancji, które jest naturalnym procesem, mającym na celu regulację temperatury wewnętrznej naszego organizmu. Pomocy szukamy zarówno w drogeriach kosmetycznych, jak również w aptekach czy sklepach zielarskich. Jednak co zrobić, jeśli żaden preparat nie spełnia naszych oczekiwań, a uporczywy problem wciąż powraca? W takim przypadku warto skorzystać z oferty zabiegów, które oferuje medycyna estetyczna Ciechanów. Jedną z preferowaną przez większą część pacjentów metodą pozbycia się problemu nagminnego pocenia się jest wykorzystanie botoksu, którego celem jest zminimalizowanie wydzielania potu na powierzchni całego ciała. Leczenie nadmiernej potliwości przy użyciu botoksu jest zabiegiem praktykowanym przez wiele salonów kosmetycznych, medycyna estetyczna Ciechanów gwarantuje skuteczność. Choć po pierwszym zabiegu nie pojawia się jeszcze znacząca poprawa, to efekt wzmacnia się stopniowo na przestrzeni około dwóch tygodni po zakończeniu kuracji. Zabieg polega na punktowym aplikowaniu przy pomocy cienkiej igły preparatu zawierającego botoks, zawarte w nim toksyny botulinowe powodują blokadę przekaźnictwa nerwowego do gruczołów łojowych, w efekcie zatrzymując proces wydalania potu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut (w zależności od tego, na jak rozległym obszarze ciała jest wykonywany), a jego efekty utrzymują się około 6-9 miesięcy.

Jak jeszcze medycyna estetyczna radzi sobie z problemem potu?

Innym niezwykle skutecznym sposobem na poradzenie sobie z kłopotem nadmiernej potliwości jest poddanie się zabiegowi wykorzystującemu specjalistyczne maszyny MiraDry. Zabieg polega na dezaktywacji gruczołów przy użyciu profesjonalnej głowicy sprzętu, która posługuje się precyzyjnym promieniowaniem elektromagnetycznym w celu zlikwidowania źródła problemu. W efekcie gruczoły zostają trwale zablokowane i niezdolne do regeneracji. Nasilenie wykorzystywanej energii elektromagnetycznej dostosowywane jest do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Sam proces jest bezbolesny, a jego rezultaty utrzymują się (jak twierdzą kosmetolodzy i lekarze) na stałe i wyraźne widoczne już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Metoda ta może wywoływać drobne obrzęki i podrażnienia w miejscach odbycia zabiegu, zaleca się wówczas stosowanie zimnych okładów i stosowanie środków przeciwbólowych (także tych, które nie wymagają recept). Pomimo drobnego poczucia dyskomfortu, które nie utrzymuje się długo, większość pacjentów wyraża szczere zadowolenie efektami zabiegu zauważanymi niemal od razu po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej Ciechanów. Chociaż zabieg sam w sobie nie niesie niebezpieczeństw, warto zastanowić się, czy aby na pewno niezbędne jest w naszym przypadku całkowite pozbywanie się gruczołów potowych, jeśli jednak cierpimy z powodu tej dolegliwości i rzeczywiście stanowi szczególny problem, warto poddać się profesjonalnej opiece i pozbyć się kłopotu dzięki dokonaniom medycyny estetycznej.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>